Wydział Edukacji
Relacja ze spotkania podsumowującego staż zagraniczny w ZSiPO w Skale PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 15 września 2017 13:02

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyło się spotkanie podsumowujące staż zagraniczny młodzieży klasy II technikum, na które zostały zaproszone władze powiatu, miasta, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń. Przybyli m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego - Marek Piekara a zarazem właściciel firm "Krak MarFish", Danuta wilk szefująca Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Liceum w Skale, Dorota Buczek z Lokalnej Grupy Działania "Jurajska Kraina" oraz Ewa Morawska, reprezentująca lokalnych przedsiębiorców. Koordynatorem projektu „Staże zagraniczne – teoria w praktyce”  realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus była Bogumiała Niegolewska, która poprowadziła całe spotkanie. Znalazło się w nim miejsce na omówienie zasad projektu, prezentację multimedialną z przebiegu stażu, refleksje przedstawione przez uczestników, których reprezentowała Izabela Urbaniak z grupy logistyków i Tomasz Flak z grupy informatyków oraz  dyskusję o projekcie podczas poczęstunku przygotowanego przez młodzież. 20 uczestników wyjazdu przyznało, że czas praktyk był bardzo wartościowy. Dzięki miesięcznemu stażowi w Niemczech bardziej otwarli się na świat, pozyskali nowe doświadczenia i konkretne umiejętności, poznali europejskie standardy pracy, doskonali porozumiewanie się w języku obcym i języku swoich branż.

 

Poprawiony: środa, 20 września 2017 10:23
Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSiPO w Skale PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 13 września 2017 12:08

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale rok szkolny 2017/18 zainaugurowało ponad 270 uczniów liceum i technikum, w tym około 50  z nich to obcokrajowcy, głównie z Ukrainy oraz Mołdawii i Francji. 110 osób w czterech klasach pierwszych uczy się w klasach liceum (mundurowej i przyrodniczo-turystycznej i biologiczno-chemicznej), zaś  w technikum zdobywają zawód informatyka i logistyka. Nowi uczniowie pochodzą z coraz odleglejszych miejscowości, m.in. Lublina, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, spoza Miechowa i Wolbromia. W inauguracyjnym przemówieniu dyrektor szkoły Karol Papisz poinformował o uzyskaniu przez placówkę akredytacji Ministerstwa Obrony Narodowej, w wyniku której wdrożony został pilotażowy program dla szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia  certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych.

 

Więcej…
 
rOZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W KRZESZOWICACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
wtorek, 12 września 2017 07:16

Dla wielu tysięcy uczniów w całej Polsce 4 września 2017r. to dzień niezwykły. Po wakacyjnej przerwie wracamy do pracy na długie dziesięć miesięcy. W inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach uczestniczyli: p. Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa, p. Łukasz Smółka – dyrektor gabinetu politycznego MIB, p. Wojciech Pałka – wicestarosta krakowski oraz ks. mjr Paweł Wójcik. Pan minister powiedział m.in.: „szkolnictwo zawodowe pozwala młodym ludziom uzyskać konkretny zawód, oczekiwany w gospodarce narodowej, w którym będą mogli się realizować. Wcale też nie wyklucza dalszej edukacji na kolejnym poziomie, jakim są szkoły wyższe. Szkoły i kształcenie zawodowe to wyjście w kierunku potrzeb gospodarki i potrzeb rynku pracy”. Na koniec złożył wszystkim życzenia wytrwałości i wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym. Następnie odwiedził młodzież w salach lekcyjnych, gdzie wspomniał swoje lata spędzone w ZSP – pan minister jest absolwentem naszego technikum budownictwa, które obchodzi jubileusz pięćdziesięciolecia powstania. Wartą zapamiętania chwilą było spotkanie ministra Adamczyka z klasą IV ot. Nasz gość  chciał zajrzeć do klas, w których lata temu były pracownie przedmiotowe. Dzisiaj nikt by nie zgadł, że w sali nr 4 była pracownia fizyki, z zapleczem i z olbrzymia katedrą, za którą zasiadał prof. Sojka, legenda krzeszowickiej edukacji. Obecny minister wspominał ten czas z odrobiną nostalgii, ale jego słowa skierowane były do obecnych uczniów, dotyczyły ich przyszłości i szans, jakie daje im wykształcenie zawodowe. Podkreślił, że sam ceni fachowców, za jakich uważa absolwentów techników. W tym roku w naszej szkole naukę rozpoczęło 130 pierwszoklasistów, w tym 66 w nowo powstałej Szkole Branżowej I stopnia. Tym samym rozpocznie się nowy rozdział w historii naszej placówki, która zawsze stawiała na wykształcenie zawodowe. Powodzenia i dobrego roku szkolnego! 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 07:24
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SOSz.W w SKAWINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
wtorek, 12 września 2017 07:27

 

 Każdy zna powiedzenie, że to, co dobre, szybko się kończy. Niespodziewanie szybko minęły też wakacje, po których pozostały jedynie wspomnienia, które uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skawinie przywieźli ze sobą z wielu ciekawych, wakacyjnych przygód. Po dwumiesięcznym odpoczynku, pora wrócić do szkolnych obowiązków, uśmiechnięci, pełni energii, pomysłów i zapału do pracy przez kolejne 10 miesięcy nowego roku szkolnego 2017/2018.

 

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 07:41
Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSTE w Skawinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 11 września 2017 09:50

W dniu 4 września 2017 r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie podczas rozpoczęcia roku szkolnego klas maturalnych odbyła się uroczysta inauguracja kadencji nowego dyrektora. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk,  Przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej Janina Grela oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Lidia Pycińska. W części oficjalnej nowy rok szkolny zainaugurowała Dyrektor ZSTE Krystyna Jędrzejczyk. Następnie głos zabrał Arkadiusz Wrzoszczyk, który w imieniu Starosty Powiatu Krakowskiego podziękował za wieloletnią współpracę,  odchodzącej na emeryturę, dotychczasowej dyrektor ZSTE Annie Stec. Wręczył także akt nominacji na stanowisko dyrektorskie Krystynie Jędrzejczyk.

Na koniec odbyła się część artystyczna, w której zaprezentowała się orkiestra dęta pod batutą kapelmistrza Tadeusz Poręby oraz zespół taneczny prowadzony przez Urszulę Gąsior. Program artystyczny przedstawiła klasa 4LG.

 

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 07:15
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 123
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji