Wydział Edukacji
Akcja KREW w ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 25 maja 2017 11:38

We wtorek (23 maja br.) od godz. 9.00 do godz. 14.00 w szkolnej auli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie w tym roku było przygotowane przez wolontariuszy z klasy 1d pod kierunkiem Pani Karoliny Kwaśnicy. Podczas akcji zostało zarejestrowanych 50 dawców, z czego 38 oddało swoją drogocenną krew. W sumie ponad 17 litrów tego drogocennego płynu wyruszyło wraz z ekipą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do banku krwi do Krakowa!!! Na uwagę zasługuje fakt, że akcja w szkole była otwartym wydarzeniem dla całej społeczności Gminy Czernichów i nie tylko. Na akcję przybyli mieszkańcy m.in. z Czernichowa, Rusocic, Kamienia i Krakowa.

 

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 11:41
Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu „ Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 24 maja 2017 06:44

W dniu 12 maja br. komisja konkursowa w składzie: Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji, Janina Grela  – Przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej, Halina Gociewicz – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Jerzy Cywicki – Dyrektor Wydziału Informatyki, Maria Podolska – przedstawiciel Wydziału Edukacji, wyłoniła zwycięzców konkursu „ Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…”

Wyniki konkursu:

Grupa I – uczniowie szkół gimnazjalnych

W kategorii praca literacka:

I  miejsce – Martyna Maćkiewicz – uczennica Gimnazjum im. K. Wielkiego w Słomnikach

II miejsce – Dominika Fryt – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach

III miejsce –  Alicja Patyk – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Sułoszowej

W kategorii film:

Nagroda została przyznana -Natalii Korbiel, Wojciechowi Szecówka, Antoniemu Bodzęta, Małgorzacie Pękala, Annie Pękala uczniom Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach

 

Grupa II  -uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych:

W kategorii praca literacka:

I  miejsce –  Konrad Kościelny – uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

II miejsce – Alicja Kowalik – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Centrum  Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach

III miejsce – Marta Soczówka- uczennica Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

W kategorii film:

Nagroda została przyznanaKrzysztofowi Liskiewiczowi -uczniowi Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

Termin rozdania nagród zostanie podany na stronie internetowej Starostwa. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione w konkursie, zostaną powiadomione telefonicznie z należytym wyprzedzeniem za pośrednictwem szkoły.


Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 11:09
 
Relacja z wyjazdu studyjnego uczniów w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 11 maja 2017 11:37

W dniu 25 kwietnia 2017r. uczestnicy projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie wraz z kolegami z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych ze Skawiny i Skały wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza. Celem wyjazdu studyjnego, który nawiązywał do przewodniego tematu „Tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości”, było zapoznanie się z działalnością firm Fakro oraz Newag.

W polskiej firmie Fakro, mającej 13 zakładów produkcyjnych na świecie, młodzi uczniowie dowiedzieli się o zasadach działania kapitału społecznego, dlaczego polscy pracownicy zarabiają cztery razy mniej niż zatrudnieni w zachodnich krajach Europy, jaka jest rola konsumentów, przedsiębiorców oraz polityków we wspólnym kształtowaniu mocnej gospodarki w naszym kraju. Uczestnicy wyjazdu studyjnego poznali historię przedsiębiorstwa, sposoby ekspansji na rynki zagraniczne, a następnie zwiedzili fabrykę poznając proces produkcyjny okien dachowych.

 

Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 11:55
Więcej…
 
XXIV WIDOWISKO ARTYSTYCZNE „BĄDŹCIE Z NAMI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 22 maja 2017 06:53

Recital Muzyczny uczennicy Mai Łuc - "Radość najpiękniejszych lat"

16 maja 2017 r. w Teatrze Bagatela odbyło się już po raz XXIV Widowisko Artystyczne, podczas którego zaprezentowali się uczniowie z wybranych ośrodków szkolno-wychowawczych, przedszkoli integracyjnych oraz publicznych. Organizatorem tego niezwykłego festiwalu było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami". Na widowni zasiedli oprócz zaproszonych gości uczniowie ze szkół krakowskich oraz z Laskowej. Wspaniale zaprezentowały się przedszkolaki z „Chatki Puchatka” a wielu wzruszeń dostarczyło przedstawienie uczniów z SOSW dla dzieci Niedosłyszących w Krakowie.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Skawinie reprezentowała utalentowana wokalnie uczennica kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Maja Łuc. Wykonała ona trzy piosenki z repertuaru Anny Jantar: "Tylko mnie poproś do tańca", "Radość najpiękniejszych lat" i "Baju baj" oraz autorski utwór pt. "Dzięki Wam".

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2017 07:00
Więcej…
 
Laureat Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 11 maja 2017 09:02

Uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych  Piotr Chmielarczyk z klasy 1LG  został laureatem II miejsca w centralnym etapie I edycji Olimpiady o Biznesie i  Innowacjach. Organizatorem Olimpiady, sfinansowanej ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, był Instytut  Nowych Technologii przy Uniwersytecie Łódzkim.  Uroczysty finał konkursu odbył się 26 kwietnia 2017 r. w Łodzi.

Piotr Chmielarczyk przygotowywał się do udziału w powyższym przedsięwzięciu pod kierunkiem mgr Jacka Pasiowca.

Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 09:26
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 118
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji