Wydział Edukacji
Konkurs wiedzy o patronie szkoły „Życie Franciszka Stefczyka i działalność Jego Kas” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 24 marca 2017 09:59

W dniu 10 marca 2017 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się finał VII edycji konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność Jego Kas”. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Joanna Głowacka - Dyrektor Makroregionu Południowego „Kas Stefczyka”.

W tym roku finał zmienił swoją formułę i podzielony był on na dwa etapy.  W pierwszym z nich wzięło udział czterech uczestników, którzy odpowiadali na pytania z pięciu przygotowanych kategorii: życie prywatne, studia, działalność w Czernichowie, działalność Kas oraz wydarzenia po śmierci Franciszka Stefczyka. W dalszej części rywalizacji finaliści, oprócz wiedzy, musieli wykazać się refleksem, ponieważ obowiązywała  zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Zawodnicy byli doskonale przygotowani i znakomicie poradzili sobie z zadawanymi pytaniami. Zwycięzcą konkursu została Dominika Siodłak z klasy 3B, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Handzlik z klasy 2B, trzecie i czwarte miejsce zajęły uczennice klasy 2C: Kamila Ślizowska oraz  Joanna Panek. Finaliści otrzymali cenne nagrody, których sponsorem były Kasy Stefczyka. Pula nagród wyniosła pięć tysięcy złotych.

 Laureatom gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. 

 

Opracowali: Karol Filipiak i Ewa Rakoczy ZSRCKU w Czernichowie

GALERIA ZDJĘĆ: http://czernichow.edu.pl/Galeria_2016-2017/Konkurs_dotyczacy_Patrona_Szkoly-Franciszka_Stefczyka/album/

Poprawiony: piątek, 24 marca 2017 10:00
 
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 23 marca 2017 08:50

Od 15 lutego 2017r. uczniowie klasy 3c Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie biorą udział w projekcie “Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II“, który ma formę zajęć on-line realizowanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Głównym założeniem zajęć jest doskonalenie wiedzy i oraz umiejętności w zakresie języka obcego zawodowego. Ponadto istotnym elementem uczestnictwa w zajęciach jest korzystanie z rozwiązań cyfrowych, które ułatwiają oraz urozmaicają naukę.

Opracowała: Marta Hojny nauczyciel z ZSRCKU w Czernichowie

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 08:58
 
Holocaust - lekcja historii, szacunku i tolerancji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 15 marca 2017 08:48

Holocaust - lekcja historii, szacunku i tolerancji w ramach projektu „Pamięć dla Przyszłości”

Gehat hob ich a hej, a warem sztil rojm,                            Miałem dom ciepłą przestrzeń

a bisl wirtszaft wi baj orem lajt,                                         trochę dobytku jak u biednych ludzi

cunojfgebundn fest worclen cu a bojm                              mocno jak korzeniami drzewa

hob ich zich mit maln oremkejt .                                        wrosłem w tę ukochaną biedę.                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                         Mordechaj Gebirtig                                                                 

  W dniu 13 marca 2017r. po raz siedemnasty w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się lekcja, której tym razem mottem były słowa :

„Jeśli człowiek niszczy jedno życie, to tak, jak gdyby zniszczył cały świat, A jeśli człowiek ratuje jedno życie ,to jest tak, jak gdyby uratował cały świat.” Talmud Babiloński, Sanhedryn 37a oraz „ Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” Ewangelia św. Jana 15,13

 

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 09:03
Więcej…
 
Sportowe sukcesy uczniów ZSRCKU w Czernichowie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 23 marca 2017 08:47

Bieżący rok szkolny należy do bardzo udanych pod względem sukcesów sportowych osiąganych przez uczniów ZSRCKU w Czernichowie, którzy w każdej z czterech imprez sportowych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie zajęli miejsca na podium. I miejsce w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży zajął Konrad Ziemianin z klasy 4B, który płynął stylem grzbietowym, jego koleżanki Weronika Zielińska płynąca stylem klasycznym (także uczennica klasy 4B) i Ewa Duran płynąca stylem grzbietowym (uczennica klasy 4A) uplasowały się na miejscu II. Sukces ten zagwarantował uczniom udział w Wojewódzkich Zawodach w Pływaniu Indywidualnym w Suchej Beskidzkiej, podczas których Konrad Ziemianin zajął wysokie VI miejsce a Weronika Zielińska XXI. Ewa Duran w tym samym dniu brała udział w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Krzeszowicach, gdzie dziewczyny reprezentujące ZSRCKU w Czernichowie (w składzie:  Ewa Duran, Aleksandra Malinkiewicz, Rozalia Święch, Zuzanna Lemaniak, Weronika Mucha, Justyna Sztur, Anna Ukrainets ,Julia Sowińska, Natalia Czapska ,Zofia Wójcik) zajęły II miejsce.

 

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 08:48
Więcej…
 
Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 15 marca 2017 08:37

W dniu 28 lutego 2017 roku  zespół uczniów pod opieką p. Renaty Woźniak wziął udział w grze terenowej w Skawinie. Gra była pierwszą częścią projektu organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie i Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie. Projekt  pod nazwą „Wielka Lekcja Historii - żołnierze wyklęci i niezłomni 1944-1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia niepodległościowego" podzielony był na trzy etapy.

 

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 08:40
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 114
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji