Wydział Edukacji
Podziękowanie GIODO dla ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:54

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie otrzymał podziękowanie od Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych za udział z VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”. Ideą Programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów oraz nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych, odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 lipca 2017 08:57
Więcej…
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZSTE w Skawinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 03 lipca 2017 07:58

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Ze względu na dużą liczbę młodzieży pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 zorganizowane zostało w trzech turach. Szczególnie uroczyście żegnaliśmy uczniów klas: 3Z, 3W1 i 3W2 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy dołączyli do licznego grona absolwentów Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie.

W uroczystościach wzięli udział: pani Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie,  pan Stanisław Żak - Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej  Starostwa Powiatowego w  Krakowie,  pan Krzysztof Droździewicz - członek Zarządu Podkrakowskiej Izby Gospodarczej i jednocześnie Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół ZST-E w Skawinie, pani Jadwiga Raczyńska – współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół ZST-E i wieloletni pracownik ZST-E, Dyrekcja ZST-E, Grono Pedagogiczne, rodzice  i uczniowie.

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 lipca 2017 08:30
Więcej…
 
Podsumowanie projektu czytelniczego w Skawinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 28 czerwca 2017 10:27

"WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!

(Cytat z kampanii społecznej - Cała Polska Czyta Dzieciom)

 

13 czerwca 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie odbyło się już dziesiąte Spotkanie Czytelnicze, które było jednocześnie uroczystym zakończeniem i podsumowaniem tegorocznej edycji szkolnej akcji propagowania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych pt. „Dorośli dzieciom, czyli poczytaj mi Przyjacielu”.  

Projekt przeprowadzony został w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i realizowany był zgodnie z jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym.

 

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 10:36
Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 30 czerwca 2017 09:24

W piątek, 23 czerwca 2017r., w hali sportowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość została poprzedzona mszą świętą odprawioną w kaplicy szkolnej przez ks. Pawła Cempurę. Ostatni dzień roku szkolnego, to czas podsumowania całorocznej pracy. A w tym roku w ZSRCKU w Czernichowie było wiele powodów do radości z sukcesów uczniów w różnego typu olimpiadach i konkursach oraz w zawodach sportowych.

Na uwagę zasługuje fakt, że w roku szkolnym 2016/2017 46 uczniów klas I-III w ZSRCKU w Czernichowie uzyskało średnią 4,75 lub wyższą.

Najwyższą średnią dydaktyczną w szkole – 5,69 - uzyskał Mykhailo Bilov z klasy 3c technikum hotelarstwa.

15 uczniów ZSRCKU w Czernichowie otrzymało z rąk pana Andrzeja Bryniarskiego - zastępcy dyrektora Makroregionu Południowego Kas Stefczyka - nagrody finansowe ufundowane przez Kasę Stefczyka. Dodatkowo wszystkim nagrodzonym zostały wręczone książki Mariusza Bielewskiego pt. „Historia Kasy Stefczyka”.

 

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 09:28
Więcej…
 
Wyróżnienie dla ZSRCKU w Czernichowie w Ogólnopolskiej Grze Planszowej - Edukacyjnej „Twoje dane – PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 28 czerwca 2017 10:20

W roku szkolnym 2016/2017 grupa uczniów z klasy 1a (technikum weterynarii) z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie pod opieką p. Barbary Kajdy uczestniczyła w Ogólnopolskiej Grze Planszowej - Edukacyjnej „Twoje dane – Twoja sprawa” w ramach VII edycji Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Uczniowie podczas każdego z siedmiu etapów gry realizowali różnorodne zadania i odpowiadali na pytania dotyczące ochrony danych osobowych.

Dzięki udziałowi w projekcie wzrosła świadomość na temat ochrony danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczestników gry, a także wśród całej społeczności szkolnej.

 

                                                                                              Opracowała Barbara Kajda

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 10:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 122
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji