Wydział Edukacji

    

Wydział Edukacji
Czy jesteś bezpieczny w sieci? spotkanie z wychowankami klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:04

Dnia 25 października o godz. 16:30 w Internacie ZSRCKU w Czernichowie odbyło się spotkanie z wychowankami klas pierwszych nt. bezpieczeństwa w sieci.

Młodzież otrzymała podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie, które dotyczyły  min.: dostępu do treści szkodliwych, krytycznego oceniania zawartych w nim materiałów, cyberprzemocy, czy też łamania prawa autorskiego.

    Wychowankowie podzielili się również własnymi doświadczeniami związanymi z ich chętliwością „bycia on-line”. Jak można się było spodziewać, nasza młodzież prawie nie rozstaje  się ze swoimi smartfonami. Dlatego też rozmawialiśmy także o tym, co zyskujemy, a co tracimy, będąc nieustannie podłączonymi do sieci kontaktów poprzez  media społecznościowe.

  Organizatorami spotkania byli wychowawcy Internatu: Wioletta Borowczyk, Joanna Podoba-Molik oraz Piotr Żmigrodzki.

 

 opracował: Piotr Żmigrodzki

 Galeria: http://czernichow.edu.pl/Galeria_2018-2019/Bezpieczni_w_sieci/album/

 
Profilaktyka raka piersi w internacie ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:03

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. Z tej okazji 23 X 18 r. w Internacie odbyła się akcja „Badamy – zapobiegamy”, która miała na celu uświadomienie młodym dziewczętom jak istotne jest wczesne wykrycie choroby nowotworowej. Wychowawcy p. J. Podoba - Molik  i p. W. Borowczyk zorganizowały spotkanie dla wychowanek, na którym została omówiona profilaktyka i zagrożenia związane z niewiedzą na temat tej podstępnej choroby.

Dziewczęta odwiedziły w pokojach swoje koleżanki, którym przypinały różowe wstążeczki - znak walki z nowotworem piersi oraz zostawiły ulotki instruktażowe dotyczące samobadania piersi.

            Wychowanki potraktowały bardzo poważnie tą prelekcję. Akcja  została pozytywnie odebrana przez żeńską społeczność internatu.

                                                                                                                      opracowały: W. Borowczyk  i J. Podoba – Molik

 

Galeria:

http://czernichow.edu.pl/Galeria_2018-2019/Profilaktyka_raka_piersi_w_internacie_ZSRCKU_w_Czernichowie/album/

 
WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:01

W piątek 19 października dzieci i młodzież ucząca się w małopolskich szkołach przybyła do Krakowa, aby wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież ZSRCKU w Czernichowie także dumnie reprezentowała społeczność szkolną i internatową. Pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej oraz Pani Pauliny Kowalik uczniowie udali się na Wzgórze Wawelskie, aby tam wziąć udział we Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie barwny korowód „Dumy i Radości” ruszył ulicami stolicy Małopolski: przez ulicę Grodzką, Rynek Główny, ulicę Piłsudskiego w kierunku Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano dalszą część uroczystości. Na scenie zagrały orkiestry dęte, a Panie prowadzące obchody przedstawiały szkoły biorące udział w wydarzeniu. 

 Opracowały: Klaudia Jeziorowska, Paulina Kowalik

 Galeria: http://czernichow.edu.pl/Galeria_2018-2019/Widowisko_Dumy_i_Radosci/album/

 

 
Spotkanie prewencyjne z policją dla klas I ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 05 listopada 2018 13:02

Dnia 22.10.18 r. z inicjatywy wychowawców: p. A. Michalik-Sroki oraz p. K. Zając, na stołówce internatu odbyło się spotkanie prewencyjne z policją dla klas I. Zaproszony pan policjant wyjaśnił najpierw zgromadzonym uczniom, kto w świetle prawa uważany jest za osobę niepełnoletnią oraz czym jest odpowiedzialność karna.  Następnie wskazał, które z pozoru niegroźne czyny, mogą narazić młodych ludzi na taką odpowiedzialność. Przedstawił także różne formy kar dla nieletnich od upomnień począwszy, na przymusowym umieszczeniu w ośrodku wychowawczym skończywszy. Prowadzący poruszył też tematykę zakupu oraz spożywania alkoholu przez osoby niepełnoletnie, a także przyjmowania narkotyków oraz bardzo niebezpiecznych i łatwo dostępnych dopalaczy. Wyjaśnił działanie tych środków oraz tragiczne często skutki ich przyjmowania. Omówiony został też problem przemocy w sieci – cyberprzemocy, a tym samym  odpowiedzialność za zamieszczane w internecie treści. Na końcu gość przekazał ważne informacje dotyczące konieczności zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz zaoferował swoją pomoc w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Opracowała Kinga Zając

 
IX Powiatowa Olimpiada Pszczelarska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 24 października 2018 08:10

17 października 2018r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się IX Powiatowa Olimpiada Pszczelarska dla młodzieży szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Konkurs przebiegał pod hasłem „Pszczoła miodna – super organizm pożyteczny dla ludzi  i środowiska”.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego  w Karniowicach, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie oraz Wojewódzkim Związkiem Pszczelarskim w Krakowie. 

Patronat Honorowy nad Olimpiadą objął Starosta Powiatu Krakowskiego Pan Wojciech Pałka. 

Konkurs miał na celu przybliżenie młodzieży wiedzy o życiu pszczół w środowisku naturalnym oraz popularyzowanie walorów produktów pszczelich.

Dyrektor ZSTE w Skawinie, Pani Krystyna Jędrzejczyk oraz Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego Pan Kazimierz Marszałek, witając przybyłych gości, podkreśli ważność pszczoły miodnej w przyrodzie i w życiu człowieka oraz życzyli wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań osiągnięcia jak najlepszych wyników.

 

Poprawiony: środa, 24 października 2018 08:11
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 141
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji