Wydział Edukacji

    

Wydział Edukacji
BohaterON - włącz historię w ZSRCKU w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 08 października 2018 08:04

2-go października br. zakończyła się akcja „BohaterON - włącz historię”, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie żyjących bohaterów Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im symbolicznej kartki pocztowej.
Akcja rozpoczęła się 1 sierpnia 2018 r. - w 74 rocznicę wybuchu powstania, wymierzonego przez Armię Krajową przeciwko niemieckiemu okupantowi. Inicjatywa zakończyła się symbolicznie po 63 dniach - 2 października, a więc wraz z upadkiem powstania.
Wielu uczniów ZSRCKU w Czernichowie z chęcią i zapałem przyłączyło się do akcji, wysyłając kartkę, dzięki czemu pokazali, że pamiętają o poświęceniu i bohaterstwie powstańców. Inicjatywa ta była dla młodzieży świetną lekcją patriotyzmu i historii, dzięki której poznali sylwetki wielu powstańców oraz uświadomiła im jak ważna była ich heroiczna walka o lepsze życie dla kolejnych pokoleń Polaków.

                      Opracowała Klaudia Jeziorowska

 

Galeria na stronie Szkoły: http://czernichow.edu.pl/Galeria_2018-2019/BohaterON/album/

 
Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 08 października 2018 08:03

W 2006 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2 października MIĘDZYNARODOWYM DNIEM BEZ PRZEMOCY. Społeczność internatowa ZSRCKU w Czernichowie również aktywnie włączyła się w promowanie życia bez przemocy. W tym celu na stołówce internatu oraz na każdym piętrze zostały rozłożone ulotki informacyjne, przypominające o tym dniu, na których pojawiła się definicja przemocy oraz adresy i telefony, pod którymi można szukać pomocy. Ponadto młodzież wykonała plakat wyrażający swój sprzeciw wobec przemocy. Kolejnym działaniem podjętym przez wychowawców była dyskusja z młodzieżą na temat ich rozumienia przemocy, a także udzielono wskazówek, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy uświadomiły nam potrzebę dyskusji na ten trudny temat.

Opracowała Klaudia Jeziorowska

Galeria na stronie Szkoły: http://czernichow.edu.pl/Galeria_2018-2019/Miedzynarodowy_Dzien_Bez_Przemocy/album/

 

 
Wymiana Polsko – Niemiecka Skawina-Kraków, Wrzesień 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 26 września 2018 07:05

16 września 2018 roku, w ramach rewizyty, do Zespołu Szkół Techniczno –Ekonomicznych w Skawinie przyjechało 14 uczniów ze szkoły Walter – Klingenbeck – Schule Staatliche Realschule Taufkirchen pod opieką p. Janiny Rolki i p. Floriana Attenbergera oraz przedstawicielki JBS – niemieckiej organizacji młodzieżowej: p. Malwiny Szczypty. Do grupy niemieckiej dołączyło 15 uczniów z ZSTE  w Skawinie pod opieką p. Andrzeja Spyrki oraz p. Marii Menert – Jastrzębskiej.

Jeszcze tego samego dnia młodzież miała okazję podziwiać uroki Krakowa – centrum oraz dzielnicę żydowską Kazimierz. Przejażdżka meleksami  była świetną okazją do zapoznania gości z historią i zabytkami miasta. Przez kolejne trzy dni, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor  Krystyny Jędrzejczyk, w ZSTE trwały prace nad projektami pod hasłem „Cztery Żywioły”. Uczniowie w czterech zespołach pracowali m.in. z wikliną (wyplatali z niej kosze i inne ciekawe formy), konstruowali latające halowe modele samolotów  o napędzie gumowym, a w ramach warsztatów krawieckich upcyclingu tworzyli torby z banerów reklamowych. Jedna z grup zaprojektowała i wykonała imponujący mural w świetlicy szkolnej.

Interesującym przeżyciem było spędzenie dnia w Brzeźnicy – w Dolinie Karpia. Dyrektor tamtejszego Domu Kultury i Promocji p. Kazimierz Mostowik ciekawie opowiadał o hodowli karpia, oprowadził grupę po stawach hodowlanych, przygotował rybę do wędzenia oraz zorganizował spływ Galarem po kanale wiślanym.

W czasie pobytu w Polsce uczniowie mieli okazję rywalizować ze sobą podczas rozgrywek w kręgle, nabyć doświadczenia w różnych dziedzinach sztuki, a także  bliżej poznać  naszą kulturę.  Młodzież bez większych problemów pokonywała bariery językowe, czego przykładem był m.in. udział w grze miejskiej. Wielu emocji i dobrej zabawy dostarczył również wyjazd do Fabryki Cukierków w Krakowie, podczas którego uczniowie własnoręcznie wykonywali lizaki i karmelki.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży, Starostwa Powiatu Krakowskiego, rodziców oraz  zaangażowania uczniów i opiekunów.

 
Uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty w LO w Krzeszowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 05 października 2018 11:25

W dniu 05 października 2018 roku Starosta Krakowski Wojciech Pałka wręczył uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach  stypendia Starosty Krakowskiego za wybitne wyniki w nauce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają stypendium miesięczne w wysokości 150 zł.

Lista nagrodzonych uczniów:

Emilia Glanowska klasa 3b

Wiktoria Witala klasa 3b

Alicja Mirek klasa 3b

Karol Gurtkiewicz klasa 3b

Wojciech Bodzęta klasa 3a

Mateusz Kondoszek klasa 2b.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

Galeria zdjęć:

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 12:20
 
"Zróbmy razem coś dobrego- wyślij z nami paczkę do Afryki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 26 września 2018 07:02

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale serdecznie dziękuje za udział w zorganizowanym   w czerwcu  przedsięwzięciu charytatywnym na rzecz dzieci i młodzieży z Kamerunu i Beninu. W pierwszym z krajów polska misjonarka prowadzi ośrodek dla 120 wychowanków, zaś w Beninie pomoc  małym dzieciom niesie polska Fundacja Edu Afryka. Zbiórka odbyła się dzięki zaangażowaniu 20  wolontariuszy, młodzieży, grona pedagogicznego i pracowników Liceum i Technikum w Skale, Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale oraz mieszkańców miasta i gminy Skała. swoje dary przekazał również Powiat Krakowski.  Wysłano 5 ok. 20-kg paczek. Na ten cel zgromadzono 938,80 zł, z czego140 zł podczas Dni Skały.  Najszybciej - 17 lipca dotarła paczka do Beninu. Paczki do Kamerunu docierały sukcesywnie przez całe wakacje. O tym jak wielka jest radość dawania świadczą ciągle dosyłane  zdjęcia i podziękowania.

Autor tekstu: Anna Kowalik nauczyciel ZSiPO w Skale

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 08:58
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 141
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji