Wydział Edukacji

    

Wydział Edukacji
Sukces Kamili Morawskiej uczennicy Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształc. Ustawiczn. w Czernichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 13 czerwca 2018 07:18

Uczennica II klasy technikum hotelarstwa w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie Kamila Morawska została laureatką II miejsca w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.

Finał konkursu odbył się w Warszawie w dniach od 8  do 9 czerwca 2018r. Nagrodą za uzyskanie wysokiego miejsca była nagroda pieniężna w kwocie 2000 zł oraz plecak turystyczny wraz z ciekawą zawartością .

Organizatorem finału było Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, które postawiło sobie za cel, aby sam przyjazd był już dla tych „najlepszych” formą nagrody. Uczestnicy finału mieli okazję zwiedzić Centrum Pieniądza NBP oraz wziąć udział w warsztatach laboratorium autentyczności pieniądza.

Kamili gratulujemy sukcesu, wiedzy, medalu i nagród! W nowym roku szkolnym kolejni uczniowie ZSRCKU w Czernichowie będą mogli uczestniczyć w projekcie „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, podczas którego będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności dotyczące podejmowania samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji finansowych oraz wziąć udział w konkursie.

Opracowała Ewa Rakoczy

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 07:19
 
Zaproszenie na rozdanie nagród w konkursie "Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
środa, 06 czerwca 2018 11:20

Serdecznie zapraszamy zwycięzców w konkursie  „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa...” na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 15 czerwca 2018r. o godz. 11.00  w Starostwie Powiatowym w Krakowie w sali 100 (I piętro). Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 11:21
 
Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:11

W dniu 25 maja br. komisja konkursowa w składzie: Janina Grela  – Członek Zarządu Powiatu w Krakowie, Barbara Kowalik - Przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej, Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji, Halina Gociewicz – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Jerzy Cywicki – Dyrektor Wydziału Informatyki, Maria Podolska – Inspektor Wydziału Edukacji, wyłoniła zwycięzców konkursu „ Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…”

Wyniki konkursu:

Grupa I – uczniowie VII klas szkół podstawowych 

W kategorii praca literacka:

I  miejsce  – Jonatan Maryan Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

II miejsce – Aleksandra Tomana Szkoła Podstawowa im. Michaliny Stasiukowej w Ochojnie

III miejsce –  Sławomir  Nowak Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

W kategorii film:

Nagroda została przyznana –Wiktorii Orkisz i Oliwii Kwarta Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” im. Komisji Edukacji Narodowej w Czubrowicach

 

Grupa II  - uczniowie II i III klas gimnazjalnych:

W kategorii praca literacka: 

I  miejsce –  Konrad Kmita  kl. III Gimnazjum w Szkole Podstawowej im Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie

II miejsce – Martyna Maćkiewicz  kl. II Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. K. Wielkiego w Słomnikach

 III miejsce – Marlena Murawska kl. II Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie

 III miejsce – Adrianna Kralka kl. III Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie

Wyróżnienie 1:  Gabriela Banek kl. III Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami  Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie,

Wyróżnienie 2:  Amelia Gaj kl. III Gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie

W kategorii film:

I miejsce -   Julia Ślusarczyk klasa III Gimnazjum - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach

II miejsce - Jakub Brożek i Przemysław Cygan klasa III Gimnazjum w Zespole Szkół w Waganowicach

III miejsce – Kamil Kubis, Michał Młyński, Piotr Schabowski klasa III Gimnazjum w Zespole Szkół  w Waganowicach

 Wyróżnienie: Zuzanna Serwatka, Amelia Siwiecka, Magdalena Pabisek Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej

 

Grupa III uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych:

W kategorii praca literacka:

 I  miejsce –  Weronika Skorus  Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach

 II miejsce – Karolina Różycka  Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

 III miejsce – Jakub Kwiecień Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

  Wyróżnienie: Weronika Sajduk Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

W kategorii film:

 Nagroda została przyznana Arturowi Gros, Agnieszce Lis, Wojciechowi Żak z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie

 

Termin rozdania nagród zostanie podany na stronie internetowej Starostwa. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione w konkursie, zostaną powiadomione telefonicznie z należytym wyprzedzeniem za pośrednictwem szkoły.

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 12:07
 
Akademia Fact –Checkingu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:21

29 maja 2018 roku klasa 2a miała zajęcia w ramach Akademii Fact-Checkingu. Akademia jest projektem  realizowanym przez Stowarzyszenie Demagog, którego misją jest działanie na rzecz poprawy jakości debaty publicznej w Polsce, tak aby bezstronna i wiarygodna informacja była podstawowym źródłem wiedzy obywateli. Akademia polega na prowadzeniu warsztatów w szkołach, które mają pomóc młodym ludziom poruszać się w świecie zalewu informacji, plotek i kłamstw w Internecie. Celem projektu jest dostarczenie młodym ludziom niezbędnej wiedzy o faktach oraz prawdziwych informacjach.

W trakcie zajęć Akademii uczniowie dowiedzieli się jak odróżniać fake-newsy od prawdy, co to są źródła informacji, dlaczego warto sprawdzać źródła, na które powołują się autorzy, jak selekcjonować i wybierać rzetelne źródła informacji. Kolejnym zagadnieniem podczas warsztatów był wpływ, jaki na  nasze życie ma natłok informacji (wg danych z 2017 r. w ciągu 60sekund jest przekazywanych miliard informacji). https://mobirank.pl/2018/03/08/60-sekund-w-digitalu-2017-rok/

Uczniowie poznali narzędzia, za pomocą których można zweryfikować informacje np. TinEye, Google Grafika – wyszukiwanie obrazu; YouTube Data Viewer, pipl, stalkscan.com, GraphSearch, e-mail chicker.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość wykorzystać fact –check w praktyce. W trakcie zajęć uczniowie mogli (legalnie), na swoich telefonach, brać udział w specjalnym Quizie mającym na celu wyszukiwanie m.in. fake- newsów.

Z zajęć  uczniowie wyszli bogatsi w wiedzę o fake-newsach oraz o zagrożeniach z nich wynikających.

Więcej o projekcie i o Akademii Fact-Checkingu można dowiedzieć się na http://akademia.demagog.org.pl/ , http://demagog.org.pl/

Opracowała: Renata Woźniak nauczyciel z ZSRCKU w Czernichowie

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:28
 
Kolejny rocznik opuszcza mury ZSTE w Skawinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 28 maja 2018 07:36

        W piątek 27 kwietnia 2018r. odbyło się zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Pani Dyrektor ZSTE w Skawinie Krystyna Jędrzejczyk powitała zaproszonych gości oraz całą społeczność szkolną. Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego ucznia klasy 4E - Marka Pichety.

 W wydarzeniu  udział wzięli: Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik,  członek Zarządu Starostwa Powiatowego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Łukasz Krupa, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Stanisław Żak, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Bogdan Bogdali, Kierownik Wydziału Edukacji UMiG Skawina Pan Marek Marzec, członek Podkrakowskiej Izby Gospodarczej i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSTE w Skawinie Pan Krzysztof Droździewicz, przedstawiciel firmy Multiprojekt i jednocześnie nauczyciel ZSTE Pan Marcin Apostoł. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawicielka Rady Rodziców Pani Agnieszka Marcinik i rodzice uczniów  wyróżnionych na forum szkoły.

          Absolwenci z najwyższą średnią ocen w cyklu kształcenia: Sylwia Skrzyńska (średnia: 5,45), Konrad Kościelny ( średnia:5,38), Gabriela Kozioł (średnia 5,21) , Joanna Dziuba (średnia: 5,20), Paulina Kapusta (średnia: 5,17), Sylwia Przebinda (średnia: 5,17), Weronika Adamus (średnia: 5,13), Paulina Leniartek (średnia:5,07), Bartłomiej Smaciarz (średnia: 5,00) otrzymali z rąk  Pani Dyrektor  Krystyny Jędrzejczyk medale „Najlepszy uczeń ZSTE” oraz listy pochwalne, a ich rodzice -   listy gratulacyjne. Ponadto wyróżnieni uczniowie otrzymali także specjalnie ufundowane nagrody, które wręczyli im zaproszeni goście.

       Najlepsza absolwentka S. Skrzyńska została uhonorowana nagrodą Starosty Powiatu Krakowskiego, którą przekazał Pan A. Wrzoszczyk. Wojewoda Małopolski wręczył nagrodę   Konradowi Kościelnemu.   Nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina przekazał G. Kozioł - kierownik Wydziału Edukacji. Natomiast w imieniu Prezesa Podkrakowskiej Izby Gospodarczej K. Droździewicz specjalną nagrodą uhonorował M. Stokłosę. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSTE w Skawinie  K. Droździewicz  wyróżnił S. Przebindę i P. Kapustę. M. Apostoł, przedstawiciel firmy Multiprojekt, wręczył nagrody najlepszym abiturientom Technikum w zawodzie technik mechatronik (płatny staż w firmie na terenie Skawiny oraz vouchery na szkolenia).

Wszyscy wyróżnieni absolwenci: B. Kopacz, W. Zygmunt, P. Szlosar, S. Kaim, T. Mrowiec, K. Gruca, U. Kowalówka, W. Góralczyk, O. Wcisło oraz D. Bodek w dowód uznania za wysokie wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły, otrzymali z rąk Pani Dyrektor ZSTE Krystyny Jędrzejczyk nagrody książkowe:. Za 100% frekwencję w ciągu całego cyklu kształcenia w Technikum nagrodę książkową otrzymała S. Przebinda.

 Za wybitne osiągnięcia sportowe zostały nagrodzone następujące osoby: D. Guguła, P. Sitko, A. Sułowski, S. Kudzia, K. Paluchowski, W. Góralczyk (również za pracę w Szkolnej Orkiestrze Dętej oraz zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska). Ponadto okolicznościowymi statuetkami za prezentowanie układów tanecznych i pracę w szkolnej grupie tanecznej zostały nagrodzone J. Dziuba i U. Kowalówka. Za aktywny udział w realizacji idei honorowego krwiodawstwa oraz postawę pełną poświęcenia na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka zostali wyróżnieni: K. Brandys, P. Sitko, B. Żurek, W Góralczyk, S. Kudzia, K. Pacułt, P. Kania.

         Zaproszeni goście gratulowali wszystkim wyróżnionym osiągniętych wyników i życzyli maturzystom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. W imieniu abiturientów głos zabrała Weronika Adamus, natomiast w imieniu społeczności szkolnej pożegnał ich przewodniczący Szkolnej Rady Uczniowskiej Maciej Panek.

       Wychowawcy klas technikum: mgr J. Łagosz , mgr inż. R. Serwin, mgr B. Kapuśniak, mgr E. Helbin-Czyżowska, mgr M. Wiater i mgr E. Krawczyk oraz opiekun słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych mgr Ł. Wiater otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za pracę wychowawczą   i opiekę nad powierzonymi im zespołami klasowymi.

        Uroczystość pożegnania absolwentów uświetnił program artystyczny przygotowany  przez uczniów klas 4LG, 1T i 3A  pod kierunkiem mgr B. Kapuśniak, mgr L. Czesak i mgr Ł. Kaleńskiego. Uczniowie 4 LG pożegnali młodszych kolegów, prezentując swoje największe dokonania artystyczne (S. Kudzia wykonał piosenkę w j. angielskim, a W. Adamus recytowała wiersz w j.rosyjskim). Tradycyjnie koncert Szkolnej Orkiestry dętej pod batutą mgr Tadeusza Poręby uświetnił uroczystość pożegnania.  

          Żegnając wszystkich zebranych, Pani Dyrektor Krystyna Jędrzejczyk życzyła tegorocznym maturzystom pomyślności podczas egzaminów maturalnych, mądrych decyzji oraz realizacji wielu planów i marzeń, które motywują do dalszego działania i rozwoju.

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:32
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 141
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji