Szkolne Schroniska Młodzieżowe PDF Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2011 11:03

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Skale oraz Filia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Skale z siedzibą w Łazach wchodzą w skład Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Skale usytuowane jest w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, 20 km od Rynku Głównego w Krakowie.

Schronisko w Skale znajduje się przy szlaku turystycznym "Drewniana Droga" prowadzącym do Ojcowa. To odnowiona alejka, którą przed laty mieszkańcy Skały chodzili  na msze do „Kaplicy na Wodzie” w Ojcowie.

Schronisko całoroczne.

Schronisko oferuje:

• pokoje 3, 4, 5 i 7 osobowe z umywalką w nowoczesnym budynku, na pierwszym piętrze z balkonami
  • wspólne natryski i WC
  • świetlica z telewizorem i prasą
  • kuchnia do dyspozycji turystów
  • boisko sportowe
  • możliwość skorzystania z grilla oraz posiłków zbiorowych przygotowanych przez ajenta stołówki
  • bezpłatny strzeżony parking
  • piesze wędrówki szlakami turystycznymi do Ojcowa, Pieskowej Skały, Grodziska - szlak turystyczny do Ojcowa przebiega przy schronisku, zejście nim do Ojcowa zajmuje 15 min.
  • bliskość Krakowa – odległość z naszego Schroniska do Rynku Głównego w Krakowie – 25 km
  • możliwość skorzystania z usług przewodnickich i usług lokalnych biur turystycznych

Filia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Skale z siedzibą w Łazach (podkrakowska gmina Jerzmanowice-Przeginia) jest znakomitą bazą noclegową do poznania uroków podkrakowskich dolinek jurajskich z charakterystycznymi ostańcami wapiennymi, grotami i jaskiniami, Ojcowskiego Parku Narodowego czy zwiedzania Krakowa.

Filia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Skale z siedzibą w Łazach dysponuje
60 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 5, 6, 10 i 12 osobowych w bardzo przystępnych cenach. Węzły sanitarne z natryskami i ciepłą wodą znajdują się na korytarzach.

Schronisko mieści się w typowym dworku polskim, otoczonym starym parkiem. Może zaoferować tanie noclegi zarówno dla osób indywidualnych w pokojach 2-osobowych, jak i dla grup zorganizowanych czy wycieczek szkolnych w pokojach wieloosobowych. Można również skorzystać ze znajdującego się obok schroniska pola namiotowego.

Do dyspozycji gości jest kuchnia samoobsługowa, przestronna świetlica z telewizją satelitarną i stołem bilardowym, wypożyczalnia rowerów, miejsce do rozpalania ognisk oraz boiska do piłki nożnej i siatkówki.

Schronisko jest czynne cały rok od 17:00 do 10:00, ale grupy zorganizowane mają - po wcześniejszym zgłoszeniu - możliwość wykupienia pobytu dziennego, jak i całodziennego wyżywienia.

W świetlicy schroniska dostępny jest bilard i telewizja satelitarna. Schronisko posiada kuchnię samoobsługową, ale w przypadku dłuższego pobytu - wycieczki szkolne - może zorganizować całodzienne wyżywienie.

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2014 14:21