Projekt "Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości"

    

Projekt "Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
czwartek, 29 listopada 2012 09:40

 

 

V edycja programu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Kolejna edycja projektu ekonomicznego za nami. 14 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się uroczysta GALA MŁODEGO BIZNESU, wieńcząca realizowaną w tym roku szkolnym V edycję projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Powiat Krakowski. 

Podczas GALI MŁODEGO BIZNESU Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody. Wśród gratulujących laureatom byli m.in. Arkadiusz Wrzoszczyk – Członek Zarządu, Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa, Anna Droździewicz-Pala – koordynator w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Skawinie. Natomiast wszyscy zaangażowani w projekt nauczyciele otrzymali podziękowania za opiekę nad uczestnikami.

Dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Bank Polski ponownie Powiat Krakowski mógł kontynuować projekt. Koordynator merytoryczny projektu - VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania oraz zaangażowanie partnerów do współpracy tj.  Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, FAKRO Sp. z o.o.,  NEWAG S.A., umożliwiło młodzieży zgłębić tematykę tradycji i innowacji w przedsiębiorczości.

Jak w każdej edycji i tym razem projekt przyciągnął wiele młodych ludzi ciekawych świata biznesu, którzy rywalizowali w poszczególnych etapach.

W I etapie zmagań konkursowych uczestnicy projektu, odbyli wycieczki studyjne  do nowosądeckich  firm FAKRO Sp. z o.o.,  NEWAG S.A., które są cenione na rynku polskim. Wycieczki miały pomóc uczestnikom konkursu w przygotowaniu nagrań konkursowych.

12 czerwca 2017 r. uczniowie, którzy przeszli do II etapu nagrodzono wyjazdem edukacyjnym do Wrocławia, podczas którego zwiedzali stolicę Dolnego Śląska pod kątem historii oraz nowatorskich rozwiązań w tkance miasta – uczestnicy oglądali nowoczesne miejsca użyteczności publicznej, Halę Stulecia (zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie obecnie znajduje się nowoczesna przestrzeń edukacyjna – Centrum Poznawcze). Atrakcją programu było zwiedzanie Muzeum Poczty Polskiej, w którym podczas lekcji muzealnej uczestnicy konkursu prześledzili historię komunikacji od jej początków do elektronicznych przekazów.  Na koniec wszyscy przeprawili się przez Odrę, niedawno otwartą kolejką gondolową POLINKĄ, która codziennie wozi setki studentów do dzielnicy uniwersyteckiej.

III etap – najważniejszy dla uczestników to GALA MŁODEGO BIZNESU, podczas której oprócz wartościowych nagród dla zwycięzców, uczestnicy mogli oglądać reportaż z wycieczek oraz prezentacje autorskich projektów wykonanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce – Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie

Wiktoria Pięta, Kacper Wicherek, Aleksandra Piszczek,

za film https://www.youtube.com/watch?v=K7P0isEInSo

Opiekun: Ewa Śnieżek

 II miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

Wojciech Żak, Agnieszka Lis, Szymon Janik

za film https://www.youtube.com/watch?v=sj5jVxslFdk 

Opiekun: Barbara Werner

 

III miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Kamila Ślizowska, Paweł Cyran, Katarzyna Fajto 

za film  https://www.youtube.com/watch?v=Ee22-T6YpoQ

  Opiekun: Ewa Rakoczy

 

Wyróżnienie Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Skawinie

Aleksandra Wróbel, Karolina Suślik, Mariusz Sikora

za film: https://youtu.be/5e1NChkf6uQ

Opiekun: Edyta Pietrowska-Gruszka

 

IV edycja programu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, projektu organizowanego przez Powiat Krakowski oraz współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów wszystkich szkół Powiatu Krakowskiego. Koordynatorem merytorycznym projektu jest firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Program służy rozwojowi postawy przedsiębiorczej oraz wspieraniu edukacji ekonomicznej młodych ludzi.

Obecna edycja dotyczy budowania wizerunku osoby oraz firmy w Internecie i w związku z tym przewidziano szereg działań konkursowych i warsztatowych. Między innymi warsztaty z krakowską firmą NAZWA.PL o budowaniu swojej marki w Internecie i jej bezpieczeństwie, a także warsztaty z tworzenia prezentacji na interesujące tematy, inspirowane wystąpieniami TEDeX. Planowana jest także wycieczka do Warszawy, podczas której uczestnicy będą zwiedzać Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, Giełdę Papierów Wartościowych oraz inkubator przedsiębiorczości GOOGLE.

W ramach konkursu w tegorocznej edycji młodzież, tak jak to było dotychczas, będzie pracować w 3 osobowych zespołach. Do I etapu może się zgłosić każdy uczeń ze szkoły, natomiast do II etapu przechodzą 3 najlepsze zespoły (a w ZSE Skawina, ZSP Krzeszowice oraz ZSRCKU Czernichów podwójna liczba zespołów, ze względu na liczebność szkół). Przedmiotem I etapu konkursu jest tworzenie blogów ekonomicznych. Wszystkich informacji udzielają koordynatorzy szkolni, nauczyciele podstaw przedsiębiorczości lub innych przedmiotów ekonomicznych. Lista koordynatorów oraz wszystkie informacje dotyczące projektu znajdują się na PLATFORMIE EDUKACYJNEJ www.rozwinskrzydlaprzedsiebiorczosci.blogspot.com . Można także kontaktować się z koordynatorem merytorycznym programu, którym jest Anna Płachczewska-Rogozińska e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 III EDYCJA PROGRAMU

Już po raz trzeci uczniowie z 8 szkół Powiatu Krakowskiego mieli możliwość uczestniczenia w innowacyjnym projekcie edukacyjnym z zakresu podstaw przedsiębiorczości „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - III edycja”, którego organizatorem był Powiat Krakowski, koordynatorem merytorycznym projektu była VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Bank Polski oraz zaangażowaniu partnerów tj. Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie, Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie oraz FARMONY Sp. z o.o., młodzież zgłębiła tematykę rozwoju przedsiębiorczości na przestrzeni 25 lat wolności gospodarczej, politycznej i społecznej.

W tegorocznym konkursie, uczniowie zmierzyli się z tworzeniem blogów ekonomicznych oraz projektów gier planszowych.

 

 Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody. W tym roku już na I etapie konkursu najlepsze zespoły z każdej ze szkół otrzymali dodatkową nagrodę tj. edukacyjny wyjazd do Warszawy „Śladami sukcesu przedsiębiorczości polskiej”. Wyjazd odbył się 16 czerwca 2015 r., podczas którego młodzież zwiedziła najważniejsze instytucje będące podstawą wolnorynkowej gospodarki – Narodowy Bank Polski oraz Giełdę Papierów Wartościowych. Centrum Kopernika, a podróż PENDOLINO pokazała nowoczesne oblicze kraju, tj. innowacyjne wykorzystanie nauki, nowatorski środek transportu łączący duże miasta.

Tak jak w poprzednich edycjach była to 3-stopniowa forma realizacji przedsięwzięcia wraz z etapem przygotowawczym. Przede wszystkim ze względu na umożliwienie udziału w programie jak największej liczby uczestników. Projekt podzielony był na trzy etapy:

 • I etap odbywał się w szkołach.
 • II etap – konkursowo - warsztatowy miał miejsce na terenie instytucji partnerskich. AIP przygotowały warsztat dotyczący innowacyjnych pomysłów na firmę, a także prezentację jednego ze swoich beneficjentów. Natomiast na drugą wycieczkę studyjną młodzież wyjechała do zakładu produkcyjnego FARMONY, gdzie dokładnie prześledzili, jak powstają markowe kosmetyki.
 •  III etap – projekt uwieńczyła GALA MŁODEGO BIZNESU w formie konferencji biznesowej z zaproszonymi ekspertami, podczas której wręczone zostały nagrody laureatom konkursu. GALA odbyła się w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości dnia 23.06.2015r.

Laureatom III edycji programu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości wręczone zostały statuetki, dyplomy i wartościowe nagrody. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Oliwier Leśniak, Maciej Siciarski,Konrad Ziemianin

Opiekun: Zofia Boroń
http://pieniadzewpolsce.blogspot.com/

II miejsce – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Karolina Piszczek, Katarzyna Pitek, Paulina Wrzesień

Opiekun: Ewa Rakoczy
http://mission-vision-and-values.blogspot.com/

III miejsce ex aequo – Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Sylwia Skrzyńska, Patrycja Kapusta, Oskar Wcisło

Opiekun: Mariola Wiater, ZSTE Skawina
http://yourfuture.blog.pl/2015/06/09/company-future-autorska-gra-planszowa/

Olga Piotrowska, Mikołaj Świeca, Dominik Wilk

https://naszpolskizloty.wordpress.com/
Opiekun: Zofia Boroń, ZSRCKU Czernichów

Wyróżnienie Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Skawinie

Natalia Gaczoł, Piotr Świerczek, Grzegorz Zapałowicz

Opiekun: mgr Edyta Pietrowska-Gruszka, SOSW w Skawinie

Punktem kulminacyjnym programu była praktyka dla laureatów w prestiżowej instytucji Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków – Balice, podczas której uczeń zapoznał się ze specyfiką stanowiska pracy, zakresem obowiązków, wykonywał proste zadania, porównując swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie z rzeczywistością.

 

II EDYCJA PROGRAMU związana była z tematyką promocji oraz autopromocji.

Program polegał na tym, że młodzi ludzie w dwóch etapach tworzyli multimedialne projekty, dotyczyły one promocji własnej osoby oraz reklamy szkoły, do której uczęszczali, w tym drugim przypadku młodzież miała również zająć się promocją w Internecie. Filmy z drugiego etapu
Dodatkowo uczniowie brali udział w warsztatach u Partnerów programu - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (warsztat dotyczył umiejętności przemawiania, występowania przed publicznością) natomiast u drugiego Partnera, czyli Kraków Airport, mieli prezentację dotyczącą promocji lotniska na zewnątrz oraz strategii marketingowych.

Podsumowaniem II edycji programu edukacyjnego „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” była Gala Młodego Biznesu, która odbyła się dnia 09.06.2014r. w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Lidia Pycińska Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Wśród uczestników Gali znaleźli się uczniowie wraz z opiekunami projektu, zaproszeni goście: Pan Lesław Wilczak przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego O/Kraków, Kamila Golec-przedstawiciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie, Jolanta Rokosz – Kierownik Działu Obsługi Terminali MPL Kraków-Balice, Aleksandra Smyczyńska - Kierownik Biura Marketingu i PR w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, a także przedstawiciele Powiatu Krakowskiego: Tadeusz Nabagło-Przewodniczący Rady Powiatu, Krzysztof Karczewski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski, Urszula Stochel - Wicestarosta, Bogumiła Glica -Skarbnik Powiatu.

Podczas uroczystości odbył się wykład inauguracyjny pt. „Autoprezentacja” prowadzony przez Panią mgr Aleksandrę Smyczyńską z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz zaprezentowano krótki reportaż z realizacji programu. Następnie w oprawie muzycznej – Pauliny Biegaj, nagrodzono autorów najlepszych projektów promujących swoją szkołę. Wśród laureatów znaleźli się zajmując:

 • I miejsceZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie w składzie: Emil Sawa, Klaudia Walczak, Kamil Jugowiec, Szymon Wiśniewski, Sławomir Tarnawski.
 • II miejsceZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach w składzie Paweł Kunicki, Łukasz Koczurek, Łukasz Kociełek, Mateusz Filipczyk, Szymon Nowak, oraz  Liceum Ogólnokształcące w Skawinie w składzie: Justyna Brańka, Julia Ożóg, Aleksandra Szydłowska, Klaudia Grabińska, Mateusz Torba.

Również symbolicznie nagrodzono wyróżnionych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie oraz uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Oprócz nagród rzeczowych każdy laureat odbył tygodniowe staże u partnerów projektu.

 

 

 

 

I EDYCJA PROGRAMU - skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Odpowiadała na potrzebę rozwijania edukacji ekonomicznej, a także kształtowanie postaw przedsiębiorczych na dynamicznym obecnie rynku pracy w Polsce. Dlatego autorzy projektu – Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania – zdecydowali się podjąć takie zadanie, jako wsparcie przedmiotu przedsiębiorczość w szkołach ponadgimnazjalnych.

Idea programu wpisuje się w popularny współcześnie model szkoły otwartej, łączący edukację z życiem. Partnerami programu są Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz Krakowski Park Technologiczny. Projekt został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski.

CELE PROGRAMU

Są dwa podstawowe cele programu: aktywizacja postawy przedsiębiorczej oraz pokazanie młodzieży środowiska pracy w różnych aspektach.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to instytucja, którą współtworzy wiele mniejszych podmiotów, które cały czas muszą się ze sobą komunikować. Jednocześnie jest wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej dla młodego człowieka – praca w obsłudze klienta (duża komunikatywność), administracji, obsłudze bagażu, działach informatycznych – praca zespołowa lub indywidualna, lidera lub pracownika szeregowego - chodzi o uświadomienie cech jakimi powinien się charakteryzować dany pracownik. Tu młodzi ludzie mogą zobaczyć środowisko pracy na etacie.Dla ich realizacji pozyskano dwóch prestiżowych partnerów:

 • Natomiast Krakowski Park Technologiczny to firma wspomagająca młodą przedsiębiorczość poprzez stworzenie inkubatora przedsiębiorczości, gdzie młodzi są objęci rozległym wsparciem – pomieszczenia coworkingowe, opieka prawnicza i księgowa, liczne szkolenia, możliwość nawiązywania kontaktów branżowych. To miejsce dla kreatywnych, dynamicznych młodych ludzi, którzy tu właśnie mogą rozwinąć swoje skrzydła w samodzielnym biznesie.

 

W ramach aktywizowania postawy przedsiębiorczej uczestnicy programu mogli rozwijać następujące cechy: determinacja w działaniu, umiejętne wyznaczanie i realizowanie celów, praca zespołowa, komunikacja, umiejętność zarządzania czasem, podejmowanie decyzji, kreatywność.

FORMY I METODY REALIZACJI PROJEKTU

Program składał się z części teoretyczno-warsztatowej oraz konkursowej.

Przygotowanie szkół oraz uczestników do konkursu - w ramach działań przygotowawczych w szkołach zostały przeprowadzone krótkie warsztaty na temat sztuki wyznaczania i osiągania celów ("Bądź S.M.A.R.T., a nawet S.M.A.R.T.E.R”), podczas których zostały przekazane potencjalnym uczestnikom informacje na temat zakresu, tematyki konkursu.

Następnie zostały przeprowadzone krótkie konsultacje z koordynatorami szkolnymi (szkolnymi opiekunami projektu), którzy otrzymali zestawy kontrolne z wyznaczonymi zadaniami do realizacji podczas I etapu konkursu.

Poziom szkoły - etap I - konkurs – tematyka tego etapu konkursu dotyczyła określenia jaki jest potencjał przedsiębiorczy człowieka, co to znaczy „przedsiębiorczy”.

Konkurs miał na celu aktywizację niektórych cech, immanentnych dla postawy przedsiębiorczej:

Komunikatywność i współpraca – do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły. Musiały opracować scenariusz, wybrać lidera, przydzielić odpowiednie role.

Kreatywność – młodzież miała zadany temat opracować z wykorzystaniem multimediów, kamery, mikrofonu. Musieli wykazać się pomysłowością w wyborze narzędzi i form realizacji.

Wiedza, rozwój – zadaniem zespołów było stworzenie kilkuminutowego filmiku, programu, prezentacji, w której przekażą wymagane informacje w skondensowanej formie.

W tym etapie najbardziej liczyły się umiejętności komunikacji, pracy zespołowej, twórczego myślenia, ekonomiki czasu, determinacji – elementy postawy przedsiębiorczej. Z pozoru wolny temat miał wyłonić tych, którzy najlepiej odnaleźli się w sytuacji. Należało zbudować atmosferę rywalizacji, w której nagrodą były atrakcyjne biznesowe warsztaty, a w konsekwencji płatny staż.

Przedmiotem tego etapu konkursu było stworzenie w 3 osobowych zespołach projektu multimedialnego na temat „Kto to jest przedsiębiorca i jakimi cechami powinien się charakteryzować?”.

W realizacji projektu wykorzystano dostępne narzędzia multimedialne (komputer, Internet, dyktafon, kamerę). Projekt został przedstawiony jako krótki film, prezentacja multimedialna lub inna ciekawa propozycja.

Przy ocenie brano pod uwagę:

·         oryginalność formy przekazu;

·         kreatywne przedstawienie tematu;

·         zaangażowanie wszystkich członków zespołu;

·         zawartość merytoryczna pracy.

Oceniającymi na tym etapie byli szkolni koordynatorzy konkursu.

Do kolejnego etapu ze szkoły mogło przejść 5 trzyosobowych zespołów, a w przypadku Zespołów Szkół w  Skawinie, Czernichowie i Krzeszowicach do drugiego etapu mogło przejść 10 trzyosobowych zespołów.

Poziom instytucji – II etap - warsztaty i konkurs

Każda grupa odwiedzała obie instytucje. To był rodzaj nagrody na drugim etapie projektu, a jednocześnie jeszcze większe wyzwanie.

Warsztaty interaktywne w instytucjach miały na celu pokazanie młodzieży środowiska pracy w różnych aspektach. Młodzież spotkała ekspertów, uzyskała informacje na temat specyfiki pracy u partnerów projektu. Wycieczki trwały ok. 3 godzin, warsztaty multimedialne ok. 40 min.

Podczas wizyt uczestnicy programu (zespoły) zebrali informacje, robili notatki, zadawali pytania ekspertom, ponieważ w obu instytucjach otrzymali pulę tematów, związanych ze specyfiką partnera, do stworzenia kolejnych projektów konkursowych. Na tym etapie należało zwrócić szczególną uwagę na zawartość merytoryczną.

 Zadaniem zespołów na II etapie konkursu była odpowiedź na jeden z problemów przedstawionych przez partnerów programu (MPL oraz KPT) w formie multimedialnego projektu (tak jak to miało miejsce w I etapie konkursu – młodzież miała wykorzystać materiał zgromadzony podczas warsztatów, na przykład nagrania wywiadów ekspertami, własnych wypowiedzi podczas wycieczek, czy innych obrazów). Zawartość merytoryczna powstałych na tym etapie filmów czy prezentacji multimedialnych miała dotyczyć kwestii pracy w aspekcie przedsiębiorczości, na przykład jakie cechy przedsiębiorcy są istotne w pracy etatowej, a jakie w pracy „na własny rachunek”. Na tym etapie młodzież oprócz materiału z warsztatów na lotnisku i KPL miała sięgnąć do treści programowych przedmiotu przedsiębiorczość, statystyk, zasobów internetowych, przeglądnąć strony internetowe partnerów i te informacje twórczo przetworzyć w projektach.

Projekty zostały umieszczone na platformie internetowej. Wybór najlepszych zespołów dokonało jury złożone z ekspertów z wszystkich zaangażowanych w projekt podmiotów. Jednak ważne były także głosy oddawane na poszczególne projekty – tu uczestnicy musieli wykazać się inicjatywnością, umiejętnością motywowania i negocjowania, aby nakłonić jak największą liczbę osób, aby zagłosowały na ich projekt.

Zakończenie i podsumowanie projektu – poziom Starostwa Powiatu Krakowskiego - III etap. Podsumowaniem projektu była Gala Laureatów w formie mini konferencji biznesowej, która odbył się w dniu 18 marca 2013r. w sali konferencyjnej Hotelu Galaxy w Krakowie. Zaproszeni zostali eksperci. Młodzież zaprezentowała swoje dokonania, opowiedziała o procesie tworzenia projektów, miała możliwość konsultacji, zadawania pytań ekspertom. Odbyła się prezentacja filmu nagranego podczas realizacji projektu.

 Galę zakończyło wręczenie nagród Laureatom konkursu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”, którymi zostali:

 • I miejsce dla zespołu: Anna Kłeczek, Damian Nowak, Katarzyna Kucia z Liceum Ogólnokształcącego Krzeszowicach – tytuł filmu: „Droga do kariery”
 • II miejsce dla zespołu: Jakub Pałac, Damian Nowaczyk, Mateusz Stokłosa z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie – tytuł filmu:” Droga do sukcesu”
 • III miejsce dla zespołu: Faustyna Chechelska, Weronika Dura, Paulina Polak z Liceum Ogólnokształcącego Krzeszowicach – tytuł filmu: „Od zera do milionera”
 • Wyróżnienie dla zespołu: Klaudia Ożóg, Weronika Bruzda, Arkadiusz Mydlarski z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie – za ciekawy pomysł przedstawienia tematu w filmie: „Tanecznym krokiem po możliwościach na rynku pracy”
 • Wyróżnienie dla zespołu: Alina Płatek, Natalia Tokarczyk, Weronika Standera z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach za niekonwencjonalny pomysł na przedstawienie tematu w filmie: ”Jakie mam możliwości na rynku pracy”
 • Wyróżnienie dla zespołu: Piotr Świerczek, Natalia Gaczoł, Grzegorz Zapałowicz ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie – za determinację w działaniu przy powstawaniu filmu: ”Etat czy firma, czyli polskie być albo nie być”
 • Wyróżnienie dla zespołu z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie za najlepszy wynik w głosowaniu internetowym na film: ”Fakty z firmy”.

 

Poprawiony: czwartek, 24 sierpnia 2017 11:25
 
 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji