Targi edukacyjne

    

Targi edukacyjne
Edukacja, Praca, Przyszłość… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 07 października 2016 12:05

II Targi Przedsiębiorczości – Skawina 2016 ponownie zjednoczyły władze samorządowe, przedsiębiorców, reprezentantów oświaty i instytucji wspierających rozwój firm. Wspólne rozważania na temat edukacji i perspektyw zawodowych dzisiejszej młodzieży miały miejsce 5 października w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Targi oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Tomasz Ożóg witając przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się, między innymi: Wicewojewoda Małopolski – Piotr Ćwik, Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka, Wicestarosta – Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie - Tadeusz Nabagło, Członek Zarządu Powiatu w Krakowie - Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej - Janina Grela, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie - Lidia Pycińska, Dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego - Dorota Niemiec, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Witold Grabiec, Dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego - Dorota Niemiec, dyrektorowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Krakowski oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 13:27
Więcej…
 
„I TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – Skawina 2015”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
piątek, 06 listopada 2015 08:55

EDUKACJA, PRACA, PRZYSZŁOŚĆ” – pod takim hasłem 20 października br. odbyły się w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie „I TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – Skawina 2015”. Ta wspólna inicjatywa Gminy Skawina oraz Powiatu Krakowskiego miała na celu połączenie sił w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, to inwestycja w młodych ludzi. Na otwarcie przybyli znakomici goście m.in. poseł na sejm Piotr Ćwik, starosta krakowski – Józef Krzyworzeka, burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Paweł Kolasa, wicestarosta 

– Wojciech Pałka, sekretarz Powiatu – Adam Wójcik, zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Skawina –Norbert Rzepisko i Tomasz Ożóg, radni Powiatu Krakowskiego –Janina Grela, Marek Woch oraz Łukasz Krupa, Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego reprezentowała dyrektor Dorota Niemiec oraz wicedyrektor – Małgorzata Liburska. Przedstawicielem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie była dyrektor Lidia Pycińska, a Podkrakowskiego Ośrodka Rozwoju Edukacji i Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie – Zbigniew Podolski. Licznie przybyli przedstawiciele przedsiębiorców, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, młodzież klas maturalnych.

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 08:09
Więcej…
 
III Powiatowe Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Dyba   
czwartek, 02 czerwca 2011 08:34

W dniach 9-13 marca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, wzorem lat ubiegłych, odbyły się Dni Otwarte, które miały na celu przybliżenie naszej szkoły potencjalnym uczniom. W ciągu tych dni szkołę odwiedzały grupy zorganizowane, ale także osoby bezpośrednio zainteresowane podjęciem nauki w czernichowskiej szkole średniej oraz ich rodzice. Program, przeznaczony dla odwiedzających, obejmował zapoznanie gości z bogatą ofertą kształcenia, zwiedzanie szkoły, prezentację dotychczasowych osiągnięć, dorobku i historii najstarszej szkoły rolniczej w Polsce. Uczniowie gimnazjów z Liszek, Mnikowa, Brodeł, Kamienia, Wołowic i Czernichowa uczestniczyli w warsztatach, które zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Obserwowali m. in. pokazy możliwości programów komputerowych, ciekawe doświadczenia chemiczne, a także lekcje biologii z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Największe zainteresowanie budziły nowe kierunki kształcenia – technikum weterynarii i technikum hotelarstwa, a uczniowie naszej szkoły opowiadali gimnazjalistom o praktykach, które odbywają oraz o różnych zajęciach prowadzonych w szkole.
Dni Otwarte były okazją do pokazania gościom, iż ZSRCKU jest to szkoła przyjazna młodzieży, gdyż stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów oraz daje możliwość realizowania własnych zainteresowań.
Mamy nadzieję, iż główne założenie Dni Otwartych spełniło oczekiwania przybyłych gimnazjalistów i wielu z nich powitamy w nowym roku szkolnym.

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 09:08
Więcej…
 
II Powiatowe Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2010 15:58

W dniu 22 marca br. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie rozpoczęły się II Powiatowe Targi Edukacyjne, które są kontynuacją inicjatywy, mającej na celu pomoc absolwentom gimnazjów oraz uczniom klas maturalnych w wyborze dalszej drogi kształcenia. W ramach targów odbędzie się wspólna kampania promocyjna szkół ponadgimnazjalnych, należących do powiatu krakowskiego. Ważnym punktem programu są imprezy towarzyszące takie jak: uroczyste podpisanie Porozumienia przez Przedstawicieli Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej i Starosty Krakowskiego, uroczyste rozdanie Certyfikatu „Przyjaciel Młodzieży”, Seminarium „ W stronę nowoczesnej edukacji”, prezentacje „Nowoczesne technologie w pracy w szkole”, uroczyste spotkanie partnerów w ramach „Partnerstwo Powiatu Krakowskiego dla dobrej edukacji” oraz warsztaty dla absolwentów szkół gimnazjalnych „Moja osobowość zawodowa”.

Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2010 12:01
Więcej…
 
I Powiatowe Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Farat   
poniedziałek, 06 kwietnia 2009 10:01

    W poniedziałek, 30 marca br. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie odbyły się I Powiatowe Targi Edukacyjne, zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie przy udziale Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego oraz szkół i placówek oświatowych.
Targi rozpoczęło wystąpienie starosty krakowskiego Józefa Krzyworzeki, który kierując swą wypowiedź do młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu krakowskiego starał się zachęcić młodych ludzi do skorzystania z oferty edukacyjnej powiatu, która jest konkurencyjna w stosunku do Krakowa.

Poprawiony: czwartek, 25 marca 2010 10:33
Więcej…
 


 © Starostwo Powiatowe w Krakowie - Wydział Edukacji